Pergola tente sistemleri imalatı

Pergola tente sistemleri her türlü iklim şartlarına uyumlu ve sağlam ve paslanmaz alüminyum yapısı, farklılaşan bir çok özelliği ile siz müşterilerimize farklı alternatifler sunmaktadır.

Kaliteli kumaşları ve yüksek teknoloji PVC yapıları ile her türlü hava koşuluna dayanıklıdır. Pergola tente sistemlerinde kullanılan sac, vida ve pimler paslanmaz özelliklere sahiptir. Şiddetli esen rüzgarlara karşı dayanıklı olan pergola tente de, estetik görünümlü alüminyum yağmur ve dere inişleri ile su taşıyıcı giderler kullanılmaktadır. Bu sayede su almama özelliği ile rahat etmenizi sağlamaktadır. Özel ray sistemine sahip olan sistem kumanda ile kontrol edilen, kademeli olarak açılıp kapanabilen özelliğe sahiptir. Pergola tente yaptırmadan önce bizden mutlaka fiyat alın.

Temperli cam nerede kullanılır?

Temperli cam, alüminyum ofis bölme, alüminyum korkuluk ve hareketli küpeşte, katlanır cam balkon sistemleri deneyimli ekibimiz ile siz müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Camın ısı ve darbeye dayanıklı hale gelmesi istendiğinde cam temperleme denilen bir işlemden geçirilir. Temperleme prosesi cam panoların özel fırınlarda erime noktasına yakın derecelerde ısıtıldıktan sonra hızla soğutulması esasına dayanır.

Cam 700°C’ye kadar ısıtılır ve hava üflenerek soğutulur. Sıcaklığın azalması ile yüzey büzüşür ve sertleşir. Ancak iç kısım sıcak kalır ve yüzeydeki büzülmeye kendini uydurur. İç kısmın soğumasıyla camın her iki yüzünde basınç, iç kısımda ise çekme gerilmeleri oluşur. Ani soğutma uygulanarak temperleme işlemlerinden geçen cam 300°C’lik bir ısıl şoka dayanıklı hale gelmekteyken temperlenmemiş camda 30-50°C’ lik bir ısıl şok camın kırılmasına neden olmaktadır.

Temperlenmiş camların mekanik olarak test edilmesinde uygulanan “Yüksekten Bilye düşürme deneyi” nde temperlenmiş 6 mm. lik bir cam 2 m. yükseklikten düşen 500 gr. Ağırlığındaki bir çelik bilyenin etkisi ile kırılırken temperlenmemiş cam aynı deneyde 30 cm. yüksekten düşen aynı ağırlıkta bilye ile kırılmaktadır.

Tam temperlenmiş camlardan başka, kısmi temperlenmiş camlar da dış zorlamalar ve ısıl gerilimlere karşı dayanıklıdır. Kısmi temperlenmiş camların mukavemeti temperlenmiş camların yarısı kadardır. Kısmi temperleme de aynı fırınlarda ve aynı sıcaklık derecelerinde gerçekleştirilir. Bu işlemdeki tek fark soğutmanın nispeten daha yavaş yapılmasıdır. Daha yavaş soğutulan camların yüzey ön gerilimi daha az, dolayısıyla spontane kırılma riski daha düşüktür. Kısmi temperlenmiş camlar, kırılma anında büyükçe parçalara bölünmesi, camların doğrama boşluğunda kalabilmesi ve spontane kırılma risklerinin düşük olması nedeniyle, özellikle A.B.D.’ndeki giydirme cephelerde tam temperlenmiş camlara tercih edilmektedir.

Giydirme cephelerde kullanılması düşünülen camların kalınlığı ve boyutları dikkatli seçilmelidir. Öte yandan rüzgar yükleride hem değişken hem de dinamiktir. Bu nedenle cam kalınlığı veya boyutu tespitinden sorumlu kişilerin bu faktörleri de göz önüne almaları gereklidir.

Lamine cam nerede kullanılır?

Lamine cam, alüminyum ofis bölme, alüminyum korkuluk ve hareketli küpeşte, katlanır cam balkon sistemleri deneyimli ekibimiz ile siz müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Lamine cam, iki ya da daha fazla cam katmanının, aralarına polivinil butral (PVB) denilen sert koruyucu madde yerleştirerek, ısı ve basınç ile kalıcı olarak birleştirilmesi ile oluşan cam çeşididir.

Camlar birleştirildikten sonra tek bir cam panel gibi görünür ve davranır. Güvenlik amacı ile üretilen bir cam türüdür çünkü kırıldığından PVB ara katman cam parçalarını tutarak dağılmalarını ve büyük keskin parçalara ayrılmalarını engeller.

Ayrıca sönümleme etkisi sayesinde camın ses yalıtımı özelliğinide iyileştirir ve UV ışınların 99% unu bloke eder. Isıyla güçlendirilmiş, temperli veya bombeli camlardan lamine cam üretilebilir.

Standart lamine cam üretimi 0,38 mm kalınlıklı renksiz PVB ile yapılmaktadır. Ayrıca 0.76, 1.14, veya 1.52 mm kalınlıklı yapılabilir. Laminasyonda kullanılan camlar temperli ise 1,52 mm kalınlıklı PVB kullanılmaktadır.

Kırılma sonrasındaki cam saçılmaları ve cisimlerin geçişine karşı direnci nedeniyle, gerek insan sağlığı gerekse hırsızlık ve saldırı, benzeri güvenlik sorunlarının beklendiği yerlerde yaygın bir kullanım potansiyeline sahiptir.

Lamine cam normal camlardaki şeffaflık ve geçirgenlik özelliklerini büyük ölçüde değiştirmez. Çünkü kullanılan ara tabakalarla camın optik özellikleri birbirine yakındır. Lamine cam aynı zamanda gürültü yalıtımına katkısı ve düşük u.v. geçirgenliği ile de yararlı bir üründür.

Lamine cam renkli renksiz pvb, renkli renksiz ve yansıtıcı cam kombinasyonlarıyla üretilebilmektedir. Bunun yanı sıra lamine cam gerektiği takdirde temperli cam kombinasyonlarıyla üretildiği gibi yalıtım üniteleri bünyesinde de yer almaktadır.

Standart lamine üretimi 0,38 mm kalınlıklı renksiz PVB ile yapılmaktadır. Ayrıca 0.76, 1.14, veya 1.52 mm kalınlıklı yapılabilir. Laminasyonda kullanılan camlar temperli ise 1,52 mm kalınlıklı PVB kullanılmaktadır.

Lamine cam üretimi temel olarak aşağıdaki bileşenlerden meydana gelir:

Cam plakalarını besleyen sistemler,
İki veya daha fazla cam plakasının aralarına PVB, vb. ara katmanları yerleştiren sistemler,
Cam plakaları ve aralarına yerleştirilmiş PVB, vb. malzemelerden oluşan katmanları ısı ve basınç yardımı ile birleştirerek yapıştıran fırınlar.
Lamine cam toplama sistemleri.

Alüminyum küpeşte nedir?

Balkonlara, merdivenlere, havuz kenarlarına ve inşaatların birçok bölümüne emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona küpeşte denir.

Küpeşte plastik, alüminyum, demir ve ahşap profiller kullanılarak oluşturulur. Alüminyum kullanılarak oluşturulan korkuluğa alüminyum küpeşte denir.

aluminyum-kupeste

Küpeşte, bazen trabzan bazen ise korkuluk diye adlandırılır. Bunlar arasında hiçbir fark yoktur. Küpeşte, trabzan ve korkuluk ile eş anlamlıdır ve aynı yapıyı ifade eder.

Cam balkon ölçüsü nasıl alınır?

Cam balkon firması olarak ölçü alma işi çok önem verdiğimiz bir iştir. Teknolojinin bize sunduğu kolaylıklarından faydalanarak tamamen dijital ölçü aletlerimiz ile balkonunuzu kusursuz bir şekilde ölçülendirmekteyiz.

Uzman kadromuz ile kusursuz montaj yaparak teslimatını gerçekleştirmekteyiz. Cam balkon ölçüsü alma önemli bir ayrıntıdır. Unutmayın, işiniz cam balkon ölçüsü alma ile başlar ve montaj ile biter. istanbul’un her ilçesi ve her semtine ücretsiz ölçü ve keşif yapmaktayız. Sizlerin her türlü teknik sorularınızı yanıtlamaktan ve sizlere yardımcı olmaktan cam balkon firması olarak gurur duyarız. Sizlerle beraber hep daha iyiye..

Cam balkon yaptırmadan önce firmalardan fiyat teklifi almak için evimizde kendimiz cam balkon ölçüsü almak isteriz fakat, doğru ölçü alabilir miyim? Aldığım ölçüden fiyat çıkarmı gibi sorularla karşılaşıyoruz, kendi aldığınız ölçüyle firmalar size fiyat verebilir, fiyatta anlaştığınız zaman tekrardan ustalar gelerek imalat ölçüsü alacaklardır.

cam-balkon-olcusu

Cam balkon ölçüsü alma

Bir adet A4 kağıdı alarak cam balkon yaptıracağınız yerin kabataslak çizimini yapın.

Yükseklik öçüsünü alarak burada yapmanız gereken baştan sondan ordadan birkaç yerden ölçü alınız ve en düşük değeri yazınız.

Eninin ölçüsünü alırken de aynı şekilde alabilirsiniz bu aldığınız ölçüleri yaptığınız çizime yazınız.

L yada daha farklı cam balkon olacaksada ona göre çizip ölçüleri alınız.

Hesaplamam yaparken de bu çizdiğiniz kağıt üzerinden firmalara göndererek fiyat alabilir, yada siz firmaları arayarak m2 fiyatını öğrenerek aldığınız ölçüden çarpabilirsiniz.

Cam balkonun faydaları nelerdir?

Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir, ferahlık sağlar.

Cam balkon sistemi ile kapatılan oda, salon veya mutfağınızın balkonları ısı değerlerinde artış sağlar, enerji tasarrufu sağlar.

Balkonlarınızı cam balkon sistemi ile cam balkon kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez, ayrıca değerini yükseltir.

cam-balkonun-faydalari

Cam balkon sistemi binanızın mimari görüntüsü değiştirmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz.

Sağladığı konfor ile dengeli bir fiyat ve performans oranı sunar.

Katlanır cam balkon sistemleri hırsızlık riskini önemli derecede azaltır.

Cam balkon sistemi ile kapatılan balkonlarınız mevcut balkonunuzda bulunan mobilyalarınızı korur, ömrünü uzatır.

Cam balkon özellikleri nelerdir?

Cam balkon sistemi kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının olumsuzluklarından dolayı balkonunuzdan yararlanmanızı sağlar.

Cam balkon sistemini kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz. Cam balkon kapama sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

cam-balkon-ozellikleri

Cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 mm 10 mm kalınlığında temperli camlardan oluşmaktadır, kırılması halinde çok küçük parçalara ayrılır canlılara ve çevreye zarar vermez.

Katlanır cam balkon sistemleri saatte 150 km esen rüzgara dayanıklı olarak tasarlanmış ve imal edilmiştir. Cam balkon sistemimizde isteğe göre farklı renklerde füme, bronz, reflekte, satina cam uygulaması yapılabilmektedir.

Balkonlarınızı daha işlevsel hale getirmek ve daha hoş yaşam alanları oluşturmak için size balkonlarınızı cam balkon sistemi ile kapatmanızı öneriyoruz.

Cam balkonda farklı seçenekler

Cam balkon sistemleri incelendiğinde çok fazla sayıda sistemin satıldığı görülmektedir. Bazı sistemler çok hantal ve eskidir. Ancak bazı sistemler ise çok pratik ve kullanışlıdır.

Doğru bir sistem seçimi sizin için her açıdan avantajlı olacaktır. Bu tip bir sisteme bir defa ödeme yapıp yıllarca kullanacağınızdan dolayı daima doğru seçimleri yapmaya çalışın.

camdan-balkon

Uygun tasarıma sahip bir sistem çok kolay bir şekilde çözüm elde etmenizi sağlar. Kolay uygulanır ve kısa sürede sonuç verir. Bu sistemlerin temizliği oldukça kolaydır ve istediğiniz zaman istediğiniz camı açmanıza olanak tanır. Bu pratik sistemler kullanım kolaylığının yanı sıra sistemin çok daha uzun süre sağlıklı bir şekilde çalışmasına da olanak tanır. Katlanabilir, sürme ve askılı cam balkon sistemlerimiz mevcuttur.

Cam balkonun renk çeşitleri

Cam balkon ürünlerinde farklı renkte alüminyum profiller de tercih edilebilir. Cam balkon sistemlerinde bulunan tüm renklere boyanabilir. Bu sınırsız renk seçeneği anlamına gelmektedir.

Dış cephe rengine, iç duvar renklerine veya mobilya renklerine uygun renkleri tercih edebilirsiniz. Zevkler ne kadar sonsuz ise, renkleri de o kadar sınırsızdır ve renkler düzdür. Düz renk istemeyenler olabilir. Böyle durumlar için de ahşap desen renkler mevcuttur. Açık meşe, koyu meşe, maun, ceviz ve benzeri ahşap desen renkler alüminyum profillere uygulanabilir.

cam-balkon-renkleri

Cam balkon ürünlerinde renk seçenekleri bunlarla da sınırlı değildir. Temperli camlar için de farklı renk tercihleriniz olabilir. Yeşil, mavi, bronz, füme ve benzeri renkler mekanlarınıza güzellik katabilir. Bizi arayıp ücretsiz keşif talep edebilirsiniz. Uzman ekibimiz cam balkon ürünleri ile ilgili size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

Ürünlerimiz sadece evler için değildir. İnsanların vakit geçirmeyi sevdiği kafeteryalar, restoranlar ve benzeri farklı mekanlar için de ideal ürünlerdir. Mekanlar 5-10 yıl öncesine kadar, PVC doğrama veya alüminyum doğrama sistemleri ile kapatılırdı. Açık alanlar bu ürünlerle birer kapalı alan haline gelirdi. Yasal olarak da birçok durumda sıkıntı yaratabilen uygulamalardı. Artık işler çok daha kolay. Cam balkon tüm yasal engelleri aşan doğa dostu bir üründür.

Katlanır cam balkon imalatı

Cam Balkon Sistemleri ergonomik görünümünün yanı sıra yağmur, kar, toz ve rüzgara dayanıklı, ısı ve ses yalıtım standartlarına uygun tasarlanarak üretilmektedir.

Cam Balkon evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam Balkon sizlere şekil, renk ve fonksiyon açısından geniş olanaklar sunar.

katlanir-cam-balkon

Karmaşık dikey ve yatay kayıtlar olmadan sadece alt ve üst alüminyum profiller sayesinde görüntü ve manzara kaybı oluşturmaz.