Cam balkon sisteminin teknik özellikleri

cam balkon sisteminin teknik özellikleri

Cam balkon sistemleri ev veya iş yerlerinizi konforlu hale getiren tamamen açtığınızda balkonunuzda rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlayan sistemdir.

Katlanır cam balkon sistemleri, dış etkenler ve hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam panelleri kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik kapalı bir mekan elde ederek evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Sistem kapatıldığı zaman dışarıdan gelebilecek ısı, rüzgar, yağmur, kar, toz, koku ve ses gibi faktörler minimum seviyeye inmektedir. Yalıtım sayesinde hiçbir çevresel faktörden olumsuz şekilde etkilenmezsiniz. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

Sistemin Teknik Özellikleri

Temperli Cam Paneller:

Normal cama yüksek ısı derecelerinde ve kısa süreli ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığının artırması işlemi ile elde edilmektedir. Temperli cam otomotiv sektöründe araç camları olarak, inşaat sektöründe de dış ve iç cephe uygulamalarında kullanılmaktadır. Cam balkonda kullanılan temperli cam standardı 8mm et kalınlığında olup füme, mavi, yeşil ve bronz gibi farklı renk seçeneklerinde üretilebilmektedir. Cam balkonda kullanılan standart cam genişlikleri 45cm- 65cm (450mm.-650mm) dir. Cam yüksekliği de 240cm- 250cm (2400mm-2500mm) kadar çıkılabilmektedir.

Alüminyum Profil Kasalar:

Cam balkonda kullanılan alüminyum profil 3,5mm-4mm ortalama et kalınlığındadır. Külçe alüminyum şeklinde alüminyum fabrikalarına gelen ham alüminyum, kullanılacağı alan ve şirketlerin kalıplarına uygun şekilde çekilip firmalara gönderilir. Üretici firmalarda projelerine uygun olarak dış ve iç cephe, katlanır cam balkon, balkon camlama cam balkon sürme sistemi gibi cam ile alüminyum profili birleştirerek imalatı yapılır. Alüminyum profiller diğer metal profillere göre paslanmaması ve yıllarca deforme olmadan kullanılması nedeniyle tercih edilmiştir. Cam balkon sisteminde kullanılan alüminyum profillerde dayanıklı elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

Tekerlek ve Rulmanlar:

Cam balkon sisteminde kullanılan kanal sisteminde ray hareketini sağlayan rulman tekerlek sistemi paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, yıllarca kolay kullanımı sağlar. Çelik rulmanların üzeri, ses yapmaması ve kolay kayma hareketini sağlaması için PVC esaslı, dayanıklılığı yüksek sert polyamid madde ile kaplanmıştır.

İzolasyon Fitilleri:

Cam balkon sisteminde 2 farklı fitil uygulaması yapılır.

1- Şeffaf Cam Fitili: Cam balkon kanatlarındaki camların arasına uygulanan şeffaf cam fitilidir. 3 farklı tipte fitil çeşidi kullanılır.
Normal fitil: 2 cam arasında şefaflığı sağlayan PVC esaslı şeffaf fitil
Polikarbon fitil: Yine 2 cam arasına uygulanan dayanıklılığı yüksek sararma ve kırılma yapmayan polikarbon esaslı cam fitilidir.
Alüminyum fitil: 2 cam arasına şeffaf fitil uygulaması yerine alüminyumdan yapılmış fitil uygulamasıdır.

2- Kıl Fitiller: Hareketli olan cam balkon sisteminde hareketin kolay olması dışarıdan toz, yağmur, su, rüzgar gibi etmenlerin balkona girmemesi için kullanılan, alüminyum profiller arasındaki fitillerdir. Yine PVC esaslı ve son derece dayanıklı 1000 fitil olarak adlandırılır.

İzolasyon Silikonları:

Cam balkon siteminde sistemin montajından sonra izolasyonu sağlamak amacıyla anti bakteriyel özelliğinde sistem rengine uygun silikon kullanılmaktadır.

Cam Balkon Aksesuarları:

Cam balkon sisteminde kullanılan aksesuarlar, kilitler çıkış yolları, kasa baza profil kapaklarının tümü PVC esaslı sertleştirilmiş plastiktendir ve yıllar boyunca deforme olmadan dayanacak şekilde yapılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.