Balkon korkuluk ve küpeşte sistemleri

balkon korkuluk ve küpeşte sistemleri

Balkon küpeşte korkuluk sistemleri, balkonlarda güvenliği ve estetiği sağlamak amacıyla alüminyum malzemeler veya cam kullanılarak yapılan uygulamalardır.

Alüminyum balkon küpeşte korkuluk sistemleri demontaj bir üründür. Yani profiller parça şeklindedir ve parçalar birbirlerine monte edilerek alüminyum küpeşte oluşturulur. Alüminyum balkon küpeşte korkuluk sistemi oluşturulurken, parçalar farklı şekillerde kullanılarak değişik modeller oluşturulabilir. Ayrıca sizin isteğinize bağlı olarak değişik şekillerde modeller de tasarlanıp uygulanabilir.

Balkon mimarisinde önemli bir yere sahip olan balkon korkuluk küpeşte sistemleri hem güvenlik açısından hem de görünüm açısından her zaman tercih edilen sistemdir. Özellikle malzemesinin alüminyum olmasından dolayı paslanma ve oksitlenme gibi durumlar söz konusu olmaz. Kolay temizlenilebilir özelliği sayesinde uzun yıllar kullanılabilmektedir. Camlı küpeşte ve camlı korkuluk sistemide uygulanabilen balkonlar estetik açıdan bina ile bütünleştiği için daha çok dikkat çeker.

Alüminyum balkon küpeşte ve balkon korkuluk imalatı sektöründe önemli bir yere sahip olan firmamızdan bilgi alabilir görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. Uygun fiyat avantajları ile müşterilerimizin hizmetinde olmaya devam ediyoruz.

Cam balkon sisteminin teknik özellikleri

cam balkon sisteminin teknik özellikleri

Cam balkon sistemleri ev veya iş yerlerinizi konforlu hale getiren tamamen açtığınızda balkonunuzda rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlayan sistemdir.

Katlanır cam balkon sistemleri, dış etkenler ve hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam panelleri kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik kapalı bir mekan elde ederek evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Sistem kapatıldığı zaman dışarıdan gelebilecek ısı, rüzgar, yağmur, kar, toz, koku ve ses gibi faktörler minimum seviyeye inmektedir. Yalıtım sayesinde hiçbir çevresel faktörden olumsuz şekilde etkilenmezsiniz. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

Sistemin Teknik Özellikleri

Temperli Cam Paneller:

Normal cama yüksek ısı derecelerinde ve kısa süreli ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığının artırması işlemi ile elde edilmektedir. Temperli cam otomotiv sektöründe araç camları olarak, inşaat sektöründe de dış ve iç cephe uygulamalarında kullanılmaktadır. Cam balkonda kullanılan temperli cam standardı 8mm et kalınlığında olup füme, mavi, yeşil ve bronz gibi farklı renk seçeneklerinde üretilebilmektedir. Cam balkonda kullanılan standart cam genişlikleri 45cm- 65cm (450mm.-650mm) dir. Cam yüksekliği de 240cm- 250cm (2400mm-2500mm) kadar çıkılabilmektedir.

Alüminyum Profil Kasalar:

Cam balkonda kullanılan alüminyum profil 3,5mm-4mm ortalama et kalınlığındadır. Külçe alüminyum şeklinde alüminyum fabrikalarına gelen ham alüminyum, kullanılacağı alan ve şirketlerin kalıplarına uygun şekilde çekilip firmalara gönderilir. Üretici firmalarda projelerine uygun olarak dış ve iç cephe, katlanır cam balkon, balkon camlama cam balkon sürme sistemi gibi cam ile alüminyum profili birleştirerek imalatı yapılır. Alüminyum profiller diğer metal profillere göre paslanmaması ve yıllarca deforme olmadan kullanılması nedeniyle tercih edilmiştir. Cam balkon sisteminde kullanılan alüminyum profillerde dayanıklı elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

Tekerlek ve Rulmanlar:

Cam balkon sisteminde kullanılan kanal sisteminde ray hareketini sağlayan rulman tekerlek sistemi paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, yıllarca kolay kullanımı sağlar. Çelik rulmanların üzeri, ses yapmaması ve kolay kayma hareketini sağlaması için PVC esaslı, dayanıklılığı yüksek sert polyamid madde ile kaplanmıştır.

İzolasyon Fitilleri:

Cam balkon sisteminde 2 farklı fitil uygulaması yapılır.

1- Şeffaf Cam Fitili: Cam balkon kanatlarındaki camların arasına uygulanan şeffaf cam fitilidir. 3 farklı tipte fitil çeşidi kullanılır.
Normal fitil: 2 cam arasında şefaflığı sağlayan PVC esaslı şeffaf fitil
Polikarbon fitil: Yine 2 cam arasına uygulanan dayanıklılığı yüksek sararma ve kırılma yapmayan polikarbon esaslı cam fitilidir.
Alüminyum fitil: 2 cam arasına şeffaf fitil uygulaması yerine alüminyumdan yapılmış fitil uygulamasıdır.

2- Kıl Fitiller: Hareketli olan cam balkon sisteminde hareketin kolay olması dışarıdan toz, yağmur, su, rüzgar gibi etmenlerin balkona girmemesi için kullanılan, alüminyum profiller arasındaki fitillerdir. Yine PVC esaslı ve son derece dayanıklı 1000 fitil olarak adlandırılır.

İzolasyon Silikonları:

Cam balkon siteminde sistemin montajından sonra izolasyonu sağlamak amacıyla anti bakteriyel özelliğinde sistem rengine uygun silikon kullanılmaktadır.

Cam Balkon Aksesuarları:

Cam balkon sisteminde kullanılan aksesuarlar, kilitler çıkış yolları, kasa baza profil kapaklarının tümü PVC esaslı sertleştirilmiş plastiktendir ve yıllar boyunca deforme olmadan dayanacak şekilde yapılmıştır.

Teras kapatmak için cam balkon yapılır mı?

teras kapatmak için cam balkon yapılır mı

Teras keyfini terasın boyutu asla belirlemez ama geniş ve büyük bir terasa sahipseniz bu kadar geniş alanı kullanmanın da keyfi kuşkusuz farklı olacaktır.

Her insan evinde bir teras olsun ve orada keyifli zamanlar geçirsin ister. Zaten teraslı evlere bir kere alışanlar artık bu kullanımın keyfinden genellikle vazgeçemezler. Katlanır cam balkon sayesinde bu teras eve dahil edilir ve geniş terasta farklı oturma elemanlarıyla bölümlenir. Görünüm açısından etkileyici bir ortam elde etmek için terasın mimarisinin de etkisi vardır. Terasta otururken cam balkon sistemleri sayesinde manzaranızın keyfini her zaman yaşayabileceksiniz. Dilerseniz terasın sadece belli bir bölümünü cam balkon ile kapatabilir cam balkon ile düzenleyebilir, cam balkon ile yaz kış açık kalacak bölümler oluşturabilirsiniz.

Katlanır cam balkon sistemleriyle terasınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilme imkanına kavuşmuş olursunuz. Teras bölümünü kapatarak ferah bir mekan elde etmek isteyen müşterilerimiz için en ideal çözüm katlanır cam balkon uygulamasıdır. Katlanır cam paneller ile görüntü bütünlüğünü sağlayarak daha ferah ve işlevi fazla bir teras elde edebilirsiniz. Teraslar için özel olarak tasarlanan katlanır cam balkon sistemleri günümüzün en yeni dekorasyon ve yalıtım tasarımlarından biri haline gelmiş durumdadır. Normal camlardan çok daha dayanıklı olan temperli camlar kullanılarak oluşturulan cam balkon sistemleri hem sıcağı hem de soğuğu geçirmediği için muhteşem bir ısı yalıtımı sağlayarak terasınızı her mevsim kullanabilir hale getiriyor.

Teraslar için en çok tercih edilen modellerin başında gelen katlanır cam balkon sistemleri kullanıcılar açısından yüz güldüren pek çok avantaj içeriyor. Özellikle cam balkonların kolay bir şekilde tam olarak açılabiliyor olmaları ve güvenli contalama mekanizması sayesinde yıllarca kullanılsalar dahi asla deforme olmamaları bu tasarımların popülerliğini arttıran avantajlar arasındadır. Pek çok farklı teras modeline uygun olarak hazırlanabilen cam balkon sistemi kolay montajı ile kısa zamanda uygulanabilmektedir.

Teras kapatma sistemleri olarakta uygulanan projelerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, uygun fiyat avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Merdivenler için korkuluk yaptırmanın önemi

merdivenler için korkuluk yaptırmanın önemi

Binalarımızda evimize ulaşım için her gün defalarca merdivenleri mutlaka kullanırız ve estetik açıdan bina ile bütünleştiği için küpeşteler dikkat çeker.

Alüminyum küpeşte ve alüminyum korkuluk sistemleri bütün katlı binaların vazgeçilmez bir kullanım elemanı olarak günlük yaşantımızda yerini almıştır. Merdivenlerin boşluklarına gelen kısımlarda güvenliği arttırmak amaçlı yapılan uygulamalar, teknolojinin ilerlemesi ile görselliğide beraberinde getirerek alüminyum küpeşte ve alüminyum küpeşte imalatı ile alüminyum korkuluk imalatı da hız kazanmıştır. Hem güvenlik hemde goş bir görünüm elde edilerek yapılan sistem, malzemesinin işlenilebilir özelliği sayesinde kesim ve montaj işlemleri kolayca yapılmaktadır.

Günümüzde mimarinin daha da önem kazanmasıyla geniş yüksek camlı pencereler, balkon kenarları, teras ve merdiven boşluklarında kullanılarak binanın estetik açıdan hoş bir görünüme kavuşmasına katkı sağlamıştır. Korkuluksuz ve küpeştesiz bir merdiven veya balkon düşünmek imkansızdır.

Alüminyum küpeşte ve korkuluk imalatı sektöründe önemli bir yere sahip olan firmamızdan bilgi alabilir görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. Uygun fiyat avantajları ile müşterilerimizin hizmetinde olmaya devam ediyoruz.

Alüminyum doğrama temizliği nasıl yapılır?

alüminyum doğrama temizliği nasıl yapılır

Alüminyum doğrama sağlam, hafif, paslanmaya karşı dayanıklılığı, ısı yalıtımlı ve geri dönüşüm özelliği olmasından dolayı dış ve iç alanlarda fark yaratır.

Alüminyum doğramalarda çeşitli kol, menteşe, kilit, elektrikli kilit, kapatıcı gibi aksesuarlar eklenerek kullanışlılığı arttırılır. Gerektiği takdirde uygun renk seçenekleri ile elektrostatik toz boya işlemleri uygulanabilir. Pvc, demir veya ahşap gibi malzemelerin aksine alüminyum doğrama düzenli temizlik dışında ekstra bir temizlik gerektirmez. Sağlık açısından plastiğin verdiği zararları vermeyen alüminyum doğramalar, güneş altında kalmaları sonucu vernik ve boyalarında da eskime olmaz.

Alüminyum Doğramanın Temizliği

Boyalı alüminyum doğramanın temizliği

Boyalı yüzeye sahip olan alüminyum doğramalar için deterjan su ile karıştırılarak yüzey yumuşak bir bez ile silinir. Alüminyum doğrama, temizlik işleminden sonra mutlaka su ile durulanmalıdır. Yüzeyde kalabilecek su, kuru ve yumuşak bir bezle kurulanmalıdır. Kuvvetli ya da toz halindeki deterjan boyalı alüminyum doğramayı çizebileceğinden tavsiye edilmez. Eğer alüminyum doğrama temizliği yapıyorsanız, önce alüminyumu sonra camı temizlemelisiniz.

Natürel alüminyum doğramanın temizliği

Boyalı alüminyum doğramaların temizliğinde olduğu gibi deterjanlı su kullanılır. Yağ lekeleri, solvent esaslı bir temizleyici ile silinebilir. Aşındırıcı temizlik maddeleri eloksallı alüminyum doğramayı çizebileceğinden bu tür malzemeleri asla kullanmayınız.

Kaplamasız alüminyum doğramanın temizliği

Kaplamasız yani boyanmamış alüminyum doğrama zamanla okside olarak grimsi bir renge bürünür. Bu doğal oksit tabakası alüminyumu korur. Ancak dekoratif görünümü eloksal gibi koruyamaz ve uzun sürelerde korozyonu da bulunulan ortama bağlı olarak engelleyemez. Kaplamasız alüminyum doğrama su ve sabun ile zaman zaman silinmelidir. Bir temizleyici kullanmayı düşünürseniz önce kaplamasız alüminyum doğramanın bir bölgesinde test ettikten sonra kullanınız.

Eğer hava sıcaklığı 10 ºC den düşükse ya da 40 ºC den yüksekse o zaman temizlik işlemini yapmayınız. Alüminyum doğrama temizlendikten sonra su ile durulayınız veya solvent wax ile siliniz.

Alüminyum doğrama nerelerde kullanılır?

alüminyum doğrama nerelerde kullanılır

Alüminyum külçelerinin eritilerek belli kalıplar ile profil haline getirilerek kesilmesi ve kullanıma uygun bir ürüne dönüşmesine alüminyum doğrama denir.

Gelişen inşaat sektörü ile hayatımızın her alanında kullanılan alüminyum doğrama çelikten daha dayanıklı ve hafif olup güneş ışınlarından etkilenmediği için çok fazla tercih edilmektedir. Alüminyum doğrama dekoratif olması ve kullanıldığı alan bakımından uyum sağlamasıyla tasarım esnekliği sonsuz denilebilecek en fazla seçeneği sunabilen metal olma özelliğine sahiptir. Alüminyumun doğal bir maden olup çevreyi kirletmez ve geri dönüşümü olan özellik taşır. Alüminyum doğrama sistemleri ısı yalıtımlı alüminyum doğrama, C60 alüminyum doğrama, aldoks alüminyum doğrama gibi çeşitlerden oluşmaktadır.

Alüminyum doğrama sistemleri uygulanacak yerin özellikleri göz önünde bulundurularak kaliteli işçilik ile imal edilmekte ve montajı yapılmaktadır. Alüminyum doğrama fiyatları imalatta kullanılan malzemeye göre farklılıklar göstermektedir ve diğer alternatif ürünlere göre çok daha uygundur. Çünkü alüminyum doğramanın üretim aşaması ve geri dönüşümlerinin yeniden üretilerek kullanılması fiyatlarına da etki ederek daha cazip kılmaktadır.

Alüminyum Doğrama Kullanılan Ürünler

 • Alüminyum cephe kaplama
 • Alüminyum giydirme cephe
 • Alüminyum kompozit panel
 • Alüminyum ofis bölme
 • Alüminyum bölme duvar
 • Alüminyum kış bahçesi
 • Alüminyum kapı
 • Alüminyum pencere
 • Alüminyum korkuluk küpeşte

Katlanır cam balkonu kullanmanın avantajları

katlanır cam balkonu kullanmanın avantajları

Katlanır cam balkon sistemi, balkonunuzun varolan temel fonksiyonlarını değiştirmeden evinizde ekstra bir yaşam alanı oluşturmak için yapılan uygulamadır.

Yaşantımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz evlerimizde zaman zaman hava alma ihtiyacı doğmaktadır. Mevsim şartları düşünüldüğünde kışın soğuktan, yazın ise sıcak hava ve güneşten balkonlarımızı çok fazla kullanamadığımız göze çarpmaktadır. İşte tam da bu noktada günümüz gelişen teknoloji sayesinde katlanır cam balkon sistemleri devreye girmektedir. Şimdi cam balkonun bize sağladığı avantajlardan bahsedelim.

Cam Balkonun Avantajları

 • Bazen bir çalışma alanı, bazen sakin bir sığınak, bazen de çocukların güvenle oynayacağı bir oyun odası olarak kullanılabilir.
 • Yalıtım özelliği sayesinde gürültü, hava kirliliği ve mevsim şartlarından oluşabilecek engellere karşı önemli derecede katkıda bulunur.
 • Evinizde istediğiniz zaman tadını çıkarabileceğinin özel bir alan yaratan cam balkon sistemi ile ev konforunu terk etmeye gerek kalmadan dışarıda olmanın hissini yaşayabilirsiniz.
 • Alüminyum rayları sayesinde dilediğiniz zaman hepsi açık, dilediğiniz zaman da hepsi kapalı veya yarı açık yarı kapalı şekilde kullanabilirsiniz.
 • Katlanarak tek bir yerde toplanabilen katlanır cam balkon sistemleri estetik ve fonksiyonel bir özelliğe sahip olarak ek bir yapı malzemesi gerektirmeden monte edilebilir.
 • 8 mm kalınlığında temperli cam kullanılan cam balkon sistemleri sert rüzgar ve hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Katlanır cam balkon sistemine dışarıdan bakıldığı zaman dikkat çekiciliği, binaya uygunluğu ve düzgün görüntüsü sayesinde her zaman bir adım önde olur ve binalara verdikleri katma değerler ile binaların değerlerini arttırılar.