Alüminyum doğrama, 6 metre uzunluklardaki alüminyum profillerin kesilerek işlenmesi ve bu profillerin cam balkon sistemi, kapı, pencere olarak hayatımızda fonksiyonel bir yer alması işlemidir. Alüminyum maddesi temelde ısı yalıtımı için uygun bir materyal değildir.

Alüminyum doğrama pencere profilleri termal olarak bölümlenmiş profiller olduğu için ısı yalıtımı bakımından daha kullanışlı bir işleve sahip olurlar. Alüminyum doğrama ısı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak üretilebilmektedir. C60 profiller, aldoks profiller gibi farklı alüminyum profillerinden meydana gelmektedir. Kullanımı her geçen gün yaygınlaşan alüminyum doğrama işyerlerinin yanısıra artık evlerde de daha çok tercih edilmektedir.

Alüminyum doğrama evler, iş yerleri, hastaneler, okullar, çeşitli sektör ve kurum binalarında sıklıkla kullanılan bir doğrama sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple alüminyum doğrama modelleri ve çeşitlerinin farklı tarzda mevcut olduğunu söylemek mümkündür. Alüminyum doğramalar her şeyden önce yüzde yüz geri dönüşümlü ile doğal ve çevre dostudur. Ayrıca, ısıya karşı dayanıklılığı sayesinde zehirli gaz ve kıvılcım çıkarmaması da yalıtımlı alüminyum pencerelerin en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Alüminyum maddesinin doğal korozyon önleyici kaplaması olduğu için kontrollü oksitlendirme ile korozyon engellenmiş olur. Yani alüminyum doğrama dış cephe ve benzeri alanlarda hava koşullarına oldukça dayanıklı olduğu için paslanma ve oksitlenme gibi bir durum sözkonusu olmaz.

alüminyum doğrama

alüminyum doğrama

Alüminyum doğrama sistemlerinin bir diğer özelliği ise kesinlikle terleme yapmamasıdır. Alüminyum doğrama kapı ve pencereler yüksek ve düşük sıcaklıklarda mekanik ve teknik özelliklerini muhafaza eder ve ısı değişimlerinden etkilenmeyerek özelliklerini korurlar. Alüminyum doğrama sistemleri rüzgara karşı oldukça dirençli ve kuvvetlidir. Tüm bu özellikleri ile birlikte modern yapılarda ve çağdaş inşaat alanlarında alüminyum doğramaya sıklıkla yer verilmeye başlanmıştır.

Firmamız olarak alüminyum doğrama üzerine farklı kategorilerde hizmet vermekteyiz. Alüminyum doğrama sistemlerinde yeni projelerimiz, uzman ekip ve kaliteli işçilik ile hizmet sunmaya devam etmekteyiz. Alüminyum doğrama sistemleri alanında faaliyet gösteren firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Hesaplı ve size en uygun fiyatları sunacağımızdan emin olabilirsiniz. Alüminyum doğrama, katlanır cam balkon, alüminyum korkuluk, alüminyum küpeşte, alüminyum dış cephe imalat ve montaj işlerinizde bizden mutlaka fiyat alın!