Teras kapatmak için cam balkon yapılır mı?

teras kapatmak için cam balkon yapılır mı

Teras keyfini terasın boyutu asla belirlemez ama geniş ve büyük bir terasa sahipseniz bu kadar geniş alanı kullanmanın da keyfi kuşkusuz farklı olacaktır.

Her insan evinde bir teras olsun ve orada keyifli zamanlar geçirsin ister. Zaten teraslı evlere bir kere alışanlar artık bu kullanımın keyfinden genellikle vazgeçemezler. Katlanır cam balkon sayesinde bu teras eve dahil edilir ve geniş terasta farklı oturma elemanlarıyla bölümlenir. Görünüm açısından etkileyici bir ortam elde etmek için terasın mimarisinin de etkisi vardır. Terasta otururken cam balkon sistemleri sayesinde manzaranızın keyfini her zaman yaşayabileceksiniz. Dilerseniz terasın sadece belli bir bölümünü cam balkon ile kapatabilir cam balkon ile düzenleyebilir, cam balkon ile yaz kış açık kalacak bölümler oluşturabilirsiniz.

Katlanır cam balkon sistemleriyle terasınızı dilediğiniz gibi değerlendirebilme imkanına kavuşmuş olursunuz. Teras bölümünü kapatarak ferah bir mekan elde etmek isteyen müşterilerimiz için en ideal çözüm katlanır cam balkon uygulamasıdır. Katlanır cam paneller ile görüntü bütünlüğünü sağlayarak daha ferah ve işlevi fazla bir teras elde edebilirsiniz. Teraslar için özel olarak tasarlanan katlanır cam balkon sistemleri günümüzün en yeni dekorasyon ve yalıtım tasarımlarından biri haline gelmiş durumdadır. Normal camlardan çok daha dayanıklı olan temperli camlar kullanılarak oluşturulan cam balkon sistemleri hem sıcağı hem de soğuğu geçirmediği için muhteşem bir ısı yalıtımı sağlayarak terasınızı her mevsim kullanabilir hale getiriyor.

Teraslar için en çok tercih edilen modellerin başında gelen katlanır cam balkon sistemleri kullanıcılar açısından yüz güldüren pek çok avantaj içeriyor. Özellikle cam balkonların kolay bir şekilde tam olarak açılabiliyor olmaları ve güvenli contalama mekanizması sayesinde yıllarca kullanılsalar dahi asla deforme olmamaları bu tasarımların popülerliğini arttıran avantajlar arasındadır. Pek çok farklı teras modeline uygun olarak hazırlanabilen cam balkon sistemi kolay montajı ile kısa zamanda uygulanabilmektedir.

Teras kapatma sistemleri olarakta uygulanan projelerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, uygun fiyat avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Merdivenler için korkuluk yaptırmanın önemi

merdivenler için korkuluk yaptırmanın önemi

Binalarımızda evimize ulaşım için her gün defalarca merdivenleri mutlaka kullanırız ve estetik açıdan bina ile bütünleştiği için küpeşteler dikkat çeker.

Alüminyum küpeşte ve alüminyum korkuluk sistemleri bütün katlı binaların vazgeçilmez bir kullanım elemanı olarak günlük yaşantımızda yerini almıştır. Merdivenlerin boşluklarına gelen kısımlarda güvenliği arttırmak amaçlı yapılan uygulamalar, teknolojinin ilerlemesi ile görselliğide beraberinde getirerek alüminyum küpeşte ve alüminyum küpeşte imalatı ile alüminyum korkuluk imalatı da hız kazanmıştır. Hem güvenlik hemde goş bir görünüm elde edilerek yapılan sistem, malzemesinin işlenilebilir özelliği sayesinde kesim ve montaj işlemleri kolayca yapılmaktadır.

Günümüzde mimarinin daha da önem kazanmasıyla geniş yüksek camlı pencereler, balkon kenarları, teras ve merdiven boşluklarında kullanılarak binanın estetik açıdan hoş bir görünüme kavuşmasına katkı sağlamıştır. Korkuluksuz ve küpeştesiz bir merdiven veya balkon düşünmek imkansızdır.

Alüminyum küpeşte ve korkuluk imalatı sektöründe önemli bir yere sahip olan firmamızdan bilgi alabilir görüş alışverişinde bulunabilirsiniz. Uygun fiyat avantajları ile müşterilerimizin hizmetinde olmaya devam ediyoruz.

Alüminyum doğrama temizliği nasıl yapılır?

alüminyum doğrama temizliği nasıl yapılır

Alüminyum doğrama sağlam, hafif, paslanmaya karşı dayanıklılığı, ısı yalıtımlı ve geri dönüşüm özelliği olmasından dolayı dış ve iç alanlarda fark yaratır.

Alüminyum doğramalarda çeşitli kol, menteşe, kilit, elektrikli kilit, kapatıcı gibi aksesuarlar eklenerek kullanışlılığı arttırılır. Gerektiği takdirde uygun renk seçenekleri ile elektrostatik toz boya işlemleri uygulanabilir. Pvc, demir veya ahşap gibi malzemelerin aksine alüminyum doğrama düzenli temizlik dışında ekstra bir temizlik gerektirmez. Sağlık açısından plastiğin verdiği zararları vermeyen alüminyum doğramalar, güneş altında kalmaları sonucu vernik ve boyalarında da eskime olmaz.

Alüminyum Doğramanın Temizliği

Boyalı alüminyum doğramanın temizliği

Boyalı yüzeye sahip olan alüminyum doğramalar için deterjan su ile karıştırılarak yüzey yumuşak bir bez ile silinir. Alüminyum doğrama, temizlik işleminden sonra mutlaka su ile durulanmalıdır. Yüzeyde kalabilecek su, kuru ve yumuşak bir bezle kurulanmalıdır. Kuvvetli ya da toz halindeki deterjan boyalı alüminyum doğramayı çizebileceğinden tavsiye edilmez. Eğer alüminyum doğrama temizliği yapıyorsanız, önce alüminyumu sonra camı temizlemelisiniz.

Natürel alüminyum doğramanın temizliği

Boyalı alüminyum doğramaların temizliğinde olduğu gibi deterjanlı su kullanılır. Yağ lekeleri, solvent esaslı bir temizleyici ile silinebilir. Aşındırıcı temizlik maddeleri eloksallı alüminyum doğramayı çizebileceğinden bu tür malzemeleri asla kullanmayınız.

Kaplamasız alüminyum doğramanın temizliği

Kaplamasız yani boyanmamış alüminyum doğrama zamanla okside olarak grimsi bir renge bürünür. Bu doğal oksit tabakası alüminyumu korur. Ancak dekoratif görünümü eloksal gibi koruyamaz ve uzun sürelerde korozyonu da bulunulan ortama bağlı olarak engelleyemez. Kaplamasız alüminyum doğrama su ve sabun ile zaman zaman silinmelidir. Bir temizleyici kullanmayı düşünürseniz önce kaplamasız alüminyum doğramanın bir bölgesinde test ettikten sonra kullanınız.

Eğer hava sıcaklığı 10 ºC den düşükse ya da 40 ºC den yüksekse o zaman temizlik işlemini yapmayınız. Alüminyum doğrama temizlendikten sonra su ile durulayınız veya solvent wax ile siliniz.

Alüminyum doğrama nerelerde kullanılır?

alüminyum doğrama nerelerde kullanılır

Alüminyum külçelerinin eritilerek belli kalıplar ile profil haline getirilerek kesilmesi ve kullanıma uygun bir ürüne dönüşmesine alüminyum doğrama denir.

Gelişen inşaat sektörü ile hayatımızın her alanında kullanılan alüminyum doğrama çelikten daha dayanıklı ve hafif olup güneş ışınlarından etkilenmediği için çok fazla tercih edilmektedir. Alüminyum doğrama dekoratif olması ve kullanıldığı alan bakımından uyum sağlamasıyla tasarım esnekliği sonsuz denilebilecek en fazla seçeneği sunabilen metal olma özelliğine sahiptir. Alüminyumun doğal bir maden olup çevreyi kirletmez ve geri dönüşümü olan özellik taşır. Alüminyum doğrama sistemleri ısı yalıtımlı alüminyum doğrama, C60 alüminyum doğrama, aldoks alüminyum doğrama gibi çeşitlerden oluşmaktadır.

Alüminyum doğrama sistemleri uygulanacak yerin özellikleri göz önünde bulundurularak kaliteli işçilik ile imal edilmekte ve montajı yapılmaktadır. Alüminyum doğrama fiyatları imalatta kullanılan malzemeye göre farklılıklar göstermektedir ve diğer alternatif ürünlere göre çok daha uygundur. Çünkü alüminyum doğramanın üretim aşaması ve geri dönüşümlerinin yeniden üretilerek kullanılması fiyatlarına da etki ederek daha cazip kılmaktadır.

Alüminyum Doğrama Kullanılan Ürünler

 • Alüminyum cephe kaplama
 • Alüminyum giydirme cephe
 • Alüminyum kompozit panel
 • Alüminyum ofis bölme
 • Alüminyum bölme duvar
 • Alüminyum kış bahçesi
 • Alüminyum kapı
 • Alüminyum pencere
 • Alüminyum korkuluk küpeşte

Katlanır cam balkonu kullanmanın avantajları

katlanır cam balkonu kullanmanın avantajları

Katlanır cam balkon sistemi, balkonunuzun varolan temel fonksiyonlarını değiştirmeden evinizde ekstra bir yaşam alanı oluşturmak için yapılan uygulamadır.

Yaşantımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz evlerimizde zaman zaman hava alma ihtiyacı doğmaktadır. Mevsim şartları düşünüldüğünde kışın soğuktan, yazın ise sıcak hava ve güneşten balkonlarımızı çok fazla kullanamadığımız göze çarpmaktadır. İşte tam da bu noktada günümüz gelişen teknoloji sayesinde katlanır cam balkon sistemleri devreye girmektedir. Şimdi cam balkonun bize sağladığı avantajlardan bahsedelim.

Cam Balkonun Avantajları

 • Bazen bir çalışma alanı, bazen sakin bir sığınak, bazen de çocukların güvenle oynayacağı bir oyun odası olarak kullanılabilir.
 • Yalıtım özelliği sayesinde gürültü, hava kirliliği ve mevsim şartlarından oluşabilecek engellere karşı önemli derecede katkıda bulunur.
 • Evinizde istediğiniz zaman tadını çıkarabileceğinin özel bir alan yaratan cam balkon sistemi ile ev konforunu terk etmeye gerek kalmadan dışarıda olmanın hissini yaşayabilirsiniz.
 • Alüminyum rayları sayesinde dilediğiniz zaman hepsi açık, dilediğiniz zaman da hepsi kapalı veya yarı açık yarı kapalı şekilde kullanabilirsiniz.
 • Katlanarak tek bir yerde toplanabilen katlanır cam balkon sistemleri estetik ve fonksiyonel bir özelliğe sahip olarak ek bir yapı malzemesi gerektirmeden monte edilebilir.
 • 8 mm kalınlığında temperli cam kullanılan cam balkon sistemleri sert rüzgar ve hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.
 • Katlanır cam balkon sistemine dışarıdan bakıldığı zaman dikkat çekiciliği, binaya uygunluğu ve düzgün görüntüsü sayesinde her zaman bir adım önde olur ve binalara verdikleri katma değerler ile binaların değerlerini arttırılar.